Ładowanie
×

Ukradł laptopa, został zatrzymany

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze drugiego komisariatu dokonali zatrzymania 18-letniego mężczyzny, który po rozstaniu z partnerką postanowił włamać się do jej mieszkania i ukraść laptopa. Przez kilka miesięcy zastraszał byłą partnerkę, aby nie zgłaszała sprawy na Policję. Dzięki odwadze kobiety i jej późniejszemu zgłoszeniu, młody mężczyzna został zatrzymany.

Do incydentu doszło w marcu tego roku, gdy młody mężczyzna, przeżywając rozstanie z partnerką, postanowił włamać się do jej mieszkania. Skorzystał z chwili, gdy kobieta była nieobecna i ukradł laptopa, który był jej własnością. Wartość skradzionego sprzętu została oszacowana na 1500 złotych.
Po kradzieży mężczyzna zaczął zastraszać swoją byłą partnerkę, grożąc jej i naruszając jej nietykalność. Kobieta, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, przez długi czas milczała.
Mimo strachu, kobieta w końcu postanowiła zgłosić sprawę organom ścigania. Jej odwaga i determinacja pozwoliły na rozpoczęcie dochodzenia. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawcy.
Dzięki zgromadzonym dowodom oraz zeznaniom poszkodowanej, młody mężczyzna usłyszy teraz zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem, wywieraniem wpływu na ofiarę oraz naruszenie jej nietykalności. 18-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem, który może pozbawić go wolności nawet na 10 lat.
Zatrzymanie młodego mężczyzny po kradzieży laptopa i zastraszaniu byłej partnerki to dowód na skuteczność działań Policji oraz znaczenie odwagi ofiar przestępstw. Dzięki zgłoszeniu sprawy przez poszkodowaną, sprawca został ujęty i będzie odpowiadał za swoje czyny. Policja apeluje do wszystkich, którzy doświadczyli podobnych sytuacji, o niezwłoczne zgłaszanie takich incydentów, aby przestępcy ponosili konsekwencje swoich działań.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZATRZYMANA NA KRADZIEŻY KOSMETYKÓW

Opublikuj komentarz