Ładowanie
×

Na “Starej” wyremontują mieszkania

Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu realizuje kolejny projekt budowlany. Za kwotę 8 800 000 zł brutto zostaną wyremontowane dwa budynki przy ul. Starej 2 i Starej 3. Zadanie jest w 85% dofinansowane ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Już za 15 miesięcy do użytku zostanie oddanych 18 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych.

W ramach polityki mieszkaniowej w Wałbrzychu zakładamy prowadzenie prac remontowych w zniszczonych budynkach, gdy tylko jest możliwość, aby zapobiec wyburzeniu. I tak jest przy Ul. Starej. Obecny stan budynków zakłada gruntowny remont, który obejmuje także montaż fotowoltaiki. Zostaną zamontowane również pompy ciepła. Budynki będą spełniały obecne standardy, a dodatkowo zadbamy o otoczenie zewnętrzne i małą architekturę. Budynki te mają również bardzo dobrą lokalizację – blisko Parku Rusinowa oraz dróg wylotowych z miasta. – opisuje Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.
Wykonawcą robót jest firma Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Siła” Wojciech Kolanek, która w Wałbrzychu wykonuje również remont budynku komunalnego przy ul. Kościelnej.

Red.
Źródło i fot. UM Wałbrzych

Share this content:

  Wyrzucaj bez worka! Zmiany w "śmieciach"

Opublikuj komentarz