Ładowanie
×

Policjanci i dzieciaki

W ramach działań prewencyjnych funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc zorganizowali prelekcję dla dzieci z przedszkola przy ul. Waryńskiego. Spotkanie miało na celu uświadomienie najmłodszym zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przygotowanie ich do rozpoczynających się wakacji.

Prelekcję poprowadzili dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, którzy w przystępny sposób przekazali dzieciom kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa. Policjanci wykorzystali różnorodne metody nauczania, aby przyciągnąć uwagę najmłodszych.
Podczas pierwszej części spotkania, dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach poruszania się po drodze. Policjanci zwrócili uwagę na kilka kluczowych aspektów, takich jak prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, korzystając z pasów oraz sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusze podkreślili znaczenie zatrzymania się, rozejrzenia w obie strony oraz upewnienia się, że droga jest wolna.
Mali słuchacze poznali także najważniejsze znaki drogowe, takie jak znak stop oraz przejście dla pieszych. W formie zabawy dzieci miały okazję samodzielnie rozpoznać i nazwać poszczególne znaki.
Druga część prelekcji była poświęcona zasadom bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli, aby dzieci zawsze były pod opieką dorosłych podczas kąpieli i zabaw nad wodą. Zwrócono uwagę na korzystanie tylko z wyznaczonych miejsc do kąpieli. Omówiono, jak ważne jest, aby dzieci nie ufały obcym osobom i nie oddalały się bez zgody rodziców lub opiekunów.
Przedszkolaki były bardzo zaangażowane, zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wychowawcy podkreślali, że takie inicjatywy są niezwykle cenne, ponieważ pomagają kształtować świadomość dzieci już od najmłodszych lat.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Świdnica zbiera elektrośmieci

Opublikuj komentarz