Ładowanie
×

Wałbrzych ma dwóch Wiceprezydentów

Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej powołał Kacpra Nogajczyka na stanowisko drugiego Zastępcy Prezydenta. Pan Nogajczyk dołączył do Zastępczyni Prezydenta Pani Anny Elżbieciak-Stec, która odpowiada za zagadnienia związane z edukacją, opieką społeczną, sportem, kulturą, turystyką, a także z organizacjami pozarządowymi.

„Po piętnastym października 2023 r. w Polsce pojawiły się niespotykane dotąd możliwości wykorzystania środków z Krajowego Planu Odbudowy. Część zadań w zakresie dążenia do realizacji projektów w ramach KPO powierzam Panu Kacprowi Nogajczykowi” – zapowiada Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.
Pan Nogajczyk będzie odpowiadał za infrastrukturę miejską. Będzie sprawował nadzór nad zarządem dróg, gospodarką miejską, utrzymaniem miasta, a także nad infrastrukturą krytyczną. Jak sam zaznacza „najistotniejsze jest jak największe wykorzystanie środków unijnych. Jednocześnie nie zapominamy o mniejszych inwestycjach miejskich, które chcemy realizować szybko i efektywnie.”
Kacper Nogajczyk, absolwent Politechniki Wrocławskiej, przez ponad pięć lat był Prezesem Zarządu Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu, największego zarządcy nieruchomości na terenie województwa dolnośląskiego posiadającego w portfelu klientów ponad 2300 budynków. W czasie zarządzania spółką przez Pana Nogajczyka zrewitalizowano 86 budynków wspólnot mieszkaniowych. Przebudowie poddano także wiele kamienic z mieszkaniami komunalnymi. W Urzędzie Miejskim będzie kontynuował swoją misję rewitalizacji miasta.

Źródło i fot.  UM Wałbrzych

Share this content:

  Skrzyżowanie w Świebodzicach już otwarte

Opublikuj komentarz