Ładowanie
×

19-LATKA ODPOWIE ZA SERIĘ KRADZIEŻY

19-letnia wałbrzyszanka trafiła w piątkowe popołudnie w ręce policjantów prewencji z drugiego komisariatu komisariatu. Nastolatka w jednej z drogerii dokonała kradzieży artykułów kosmetycznych na kwotę ponad 200 złotych. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie była to jednak pierwsza tego typu kradzież zatrzymanej. Młoda kobieta łącznie dokonała wcześniej jeszcze siedmiu takich kradzieży wykończeniowych, gdzie łączna wartość start wyniosła ponad 2,2 tys. złotych.

Do zgłoszenia doszło w piątek około godziny 15:30. Nastolatka miała zdjąć z półki placówki handlowej przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu kosmetyki, a następnie próbowała opuścić sklep nie płacąc za zakupy. 19-latka została jednak ujęta przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymana przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów prewencji drugiego komisariatu. Mundurowi od początku wiedzieli, że nie był to pierwszy tego typu czyn popełniony przez młodą mieszkankę Wałbrzycha, dlatego kolejne godziny spędziła ona na terenie drugiego komisariatu.
W trakcie wykonywanych dalszych czynności procesowych prowadzący postępowanie funkcjonariusze kryminalni z tej jednostki udowodnili podejrzanej popełnienie w okresie od 15 lutego tego roku roku do minionego piątku dokładnie siedmiu kolejnych kradzieży w tym samym sklepie, skąd skradzione zostały także artykuły kosmetyczne. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli placówki handlowej na kwotę ponad 2,2 tys. złotych. 19-latek nie odpowie więc teraz nie za serię wykroczeń, a za przestępstwo.
Podejrzana w trakcie czynności procesowych usłyszała zarzut kradzieży w krótkich odstępach czasu. Grozi jej teraz kara pozbawiania wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Krzew konopi indyjskich

Opublikuj komentarz