Ładowanie
×

TRZY OSOBY ZATRZYMANE ZA NARKOTYKI

3 osoby zostały zatrzymane w ciągu minionej doby za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Wśród nich poszukiwany do odbycia kary 29-latek i 15-latka, która odpowie również za handel narkotykami. Policjanci po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i zapowiadają dalsze, codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

We wtorkowe popołudnie – o godzinie 14:00 – policjanci z Ogniwa Wywiadowczego wałbrzyskiej komendy podczas patrolu dzielnicy Piaskowa Góra, na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 miesięcy za kradzieże mienia. To jednak nie wszystko. Podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany. Także 29-latek dodatkowo odpowie również za to przestępstwo.
Kilka godzin później, kryminalni z wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne, w jednym z mieszkań w dzielnicy Podgórze zatrzymali 15-letnią wałbrzyszankę. Nieletnia posiadała przy sobie niewielkie ilości marihuany i metamfetaminy. Dodatkowo okazała się być osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, za wcześniej popełnione czyny karalne. Na tym problemy młodej dziewczyny nie skończyły się. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego udowodnili 15-latce również handel narkotykami. Nieletnia trafiała już do izby dziecka. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Jeszcze tego samego dnia, około godziny 17:30 inny patrol wywiadowców, również w dzielnicy Piaskowa Góra zatrzymał 37-latka. Okazało się, że wałbrzyszanin posiadał przy sobie niedozwolone substancje w postaci amfetaminy.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do lat 3 więzienia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Trzech zatrzymanych poszukiwanych

Opublikuj komentarz