Ładowanie
×

ŁAPÓWKĄ CHCIAŁ “ZAŁATWIĆ SPRAWĘ NA MIEJSCU”

Funkcjonariuszki z wałbrzyskiej drogówki zatrzymały mężczyznę, który kierował samochodem wbrew orzeczonemu sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo 32-latek usiłował przekupić policjantki oferując im 5 tys. złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

24 kwietnia 2024 roku około 17:30 policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymały do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca naszego miasta, który pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę. Mężczyzna, wiedząc o grożących mu konsekwencjach, postanowił załatwić sprawę w inny sposób. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował funkcjonariuszkom 5 tys. złotych łapówki. Na uwagę zasługuje fakt, że do zakończenia zakazu brakowało mu tylko trzech dni.
32-latek został przez mundurowe natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz odpowie, nie tylko za kierowanie pomimo zakazu sądowego, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej. Podejrzany może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  42-letnia kierująca miała blisko 0,5 promila alkoholu

Opublikuj komentarz