Ładowanie
×

Koleje Dolnośląskie do Warszawy

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl Koleje Dolnośląskie chcą kursować do Warszawy codziennie i to w czasie 3 godzin i 55 minut. Przewoźnik złożył w tej sprawie wnioski do UTK o przyznanie otwartego dostępu.

Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl – po pierwsze, Koleje Dolnośląskie złożyły do Urzędu Transportu Kolejowego trzy osobne wnioski dotyczące realizowania komercyjnych przewozów pasażerskich pomiędzy Wrocławiem a Warszawą, każdy dla osobnego terminu kursowania. Jeden wniosek dotyczy więc kursów od poniedziałku do czwartku, drugi – kursów w piątki, a trzeci – w soboty oraz niedziele. Jeśli UTK przychylą się do wniosków KD, to spółka będzie mogła uruchamiać pociąg do Warszawy codziennie, od grudnia bieżącego roku i jeździć na opisywanej trasie aż do 2029 roku.
Przewoźnik chciałby, żeby jego pociągi pokonywały trasę z Wrocławia Głównego na Warszawę Centralną w czasie 3 godzin i 55 minut, po drodze zatrzymując się na stacjach Wrocław Mikołajów, Leszno, Poznań, Konin, Kutno oraz Warszawa Zachodnia.

Red.
Źródło i fot. portal rynek-kolejowy.pl

Share this content:

  Zapraszają na otwarcie bulodromu!

Opublikuj komentarz