Ładowanie
×

ZOSTALI ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

Funkcjonariusze z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 28 i 37 lat, którzy usiłowali ukraść elementy metalowe o wartości 3.5 tys. złotych. Mężczyźni mienie mieli już przygotowane i zamierzali pakować na samochód dostawczy. Za to przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 18:30. Dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ktoś rozkrada metalowe elementy ogrodzeniowe na terenie jednej z posesji od strony ul. Beethovena w Wałbrzychu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani wałbrzyscy wywiadowcy. Kiedy podjechali we wskazany rejon, zauważyli jak dwóch mężczyzn wycina metalowe przęsła z ogrodzenia.
28 i 37-latek zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa i trafili do policyjnej celi. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli również pojazd, którym przyjechali złodzieje. W jego wnętrzu ujawnili inne elementy metalowe, które również mogły pochodzić z popełnionych przestępstw w innych miejscach.
Obaj wałbrzyszanie usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży do którego się przyznali. Każdemu z nich grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, więc mężczyźni w niedalekiej przyszłości mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Zatrzymani za narkotyki

Opublikuj komentarz