Ładowanie
×

WYPOŻYCZYŁ ROWER I NIE ZAMIERZAŁ GO ODDAĆ.

W wyniku realizacji zebranych informacji policjanci kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj o poranku 48-letniego mieszkańca naszego miasta, który dokonał przywłaszczenia użyczonego wcześniej roweru, działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm, która ma swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju. Obecnie trwają dalsze czynności w celu odzyskania utraconego mienia.

48-latek 12 lutego tego roku wypożyczył rower od jednej z działających na naszym terenie firm. Po zakończeniu umowy użyczenia, nie zwrócił jednak jednośladu o wartości 2,8 tys. złotych. Przedstawiciele przedsiębiorstwa w żaden sposób nie byli w stanie go odzyskać, dlatego ostatecznie powiadomili wałbrzyskich policjantów o popełnieniu przestępstwa przez mieszkańca naszego miasta.
Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie mienia mężczyzny i wczoraj około godziny 8:00 zatrzymali go na terenie Szczawna-Zdroju. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Twierdził, że rower przekazał innej osobie. Obecnie policjanci prowadzą ustalenia, w czyje ręce wpadł jednoślad.
48-letni mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Ukradł elektronarzędzia, rower i nagrzewnicę

Opublikuj komentarz