Ładowanie
×

POSZUKIWANY 19-LATEK WPADŁ

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wczoraj po południu zatrzymali na Nowym Mieście do kontroli drogowej samochód, w którym jechało trzech młodych mężczyzn. Było podejrzenie, iż wałbrzyszanie mogli przewozić w samochodzie narkotyki, a sam kierujący np. nie posiadać uprawnień, bądź znajdować się w stanie nietrzeźwości. Podczas czynności okazało się jednak, że to jeden z pasażerów był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na cztery miesiące za popełnione wcześniej przestępstwa drogowe.

25 marca około godziny 12:30 zainteresowanie wałbrzyskich mundurowych wzbudził jadący ul. 11-go Listopada w Wałbrzychu samochód osobowy. W środku pojazdu znajdowało się trzech młodych mężczyzn. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, iż osoby te mogą mieć przy sobie narkotyki, a sam kierujący nie posiadać uprawnień, bądź znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili więc zatrzymać samochód o kontroli drogowej.
Informacje w pewnym sensie potwierdziły się podczas wykonywania czynności z osobami legitymowanymi. Dotyczyło to jednak tylko jednego z pasażerów. 19-letni wałbrzyszanin był poszukiwany, gdyż miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już czwarty zakaz kierowania pojazdami. Tym razem sąd nie był łaskawy, a wyrok to cztery miesiące więzienia.
Młody wałbrzyszanin został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj przed południem trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Wypożyczyła dla dziecka tablet, ale go nie oddała

Opublikuj komentarz