Ładowanie
×

21-latka odpowie przed sądem za przywłaszczenie samochodu

W wyniku realizacji przekazanych przez jednostkę prowadzącą postępowanie w sprawie informacji, policjanci drugiego komisariatu zatrzymali 21-letnią mieszkankę Wałbrzycha, która przywłaszczyła sobie wypożyczony z jednej z firm samochód osobowy. Szybko wyszło na jaw, że kobieta w trakcie użytkowania pojazd uszkodziła. Funkcjonariusze odzyskali sam samochód i niebawem wydadzą właścicielom.

21-latka wypożyczyła samochód od jednej z firm, która ma swoją siedzibę w Kowarach, a zajmuje się między innymi tego typu usługami. Po zakończeniu umowy użyczenia młoda wałbrzyszanka nie zwróciła jednak pojazdu i unikała kontaktu z przedstawicielami przedsiębiorstwa. Właściciele samochodu w żaden sposób nie byli w stanie odzyskać utraconego mienia, dlatego ostatecznie powiadomili miejscowych funkcjonariuszy o popełnieniu przestępstwa przez mieszkankę naszego miasta.
Mundurowi z Kowar zebrane informacje w sprawie przekazali wałbrzyskim policjantom, a w ci w miniony piątek nad ranem zatrzymali podejrzaną w jednym z mieszkań przy ul. Asnyka w Wałbrzychu. Kilka godzin wcześniej ustalili także, gdzie stoi zaparkowany pojazd i zabezpieczyli go, by niebawem przekazać właścicielom.
Podczas prowadzonych oględzin okazało się jednak, że samochód ma uszkodzonych kilka elementów. Dlatego też sprawczyni przywłaszczenia usłyszał dodatkowo zarzut zniszczenia mienia. 21-latka przyznała policjantom, że na pl. Tuwima w Wałbrzychu zahaczyła nim o elewację budynku.
Kobieta stanie teraz przed sądem. Za oba przestępstwa grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Kobieta wydmuchała ponad 1,5 promila

Opublikuj komentarz