Ładowanie
×

Na lodowisku z wałbrzyskimi policjantami

Pod hasłem „Bezpieczne ferie” na lodowisku w Jedlinie-Zdroju wałbrzyscy policjanci spotkali się z wychowankami domów dziecka z Wałbrzycha, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie to zostało zorganizowane wspólnie z pracownikami Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, a dzięki przychylności tamtejszych władz dzieci mogły bezpłatnie “pośmigać” na łyżwach.

Podczas trwania drugiego tygodnia ferii zimowych w naszym powiecie, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkali się z dziećmi z wałbrzyskich domów dziecka na lodowisku w Jedlinie-Zdroju, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu burmistrza tej miejscowości. Dzieci oprócz pogadanki z policjantami mogły bezpłatnie skorzystać z lodowiska.
W trakcie prelekcji omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w domu, w internecie, podczas poruszania się po drogach oraz w trakcie rekreacji na świeżym powietrzu. Funkcjonariusze zwracali uwagę na ważny element bezpieczeństwa jakim jest korzystanie z elementów odblaskowych po zmroku przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto odwiedził w tym czasie lodowisko, otrzymał odblaskową opaskę. Nikt nie wyszedł ze spotkania z pustymi rękoma.
Oprócz pogadanki i szaleństwa na łyżwach dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży była nasza policyjna maskotka – Komisarz Lew, który jak zawsze miał dla wszystkich słodki poczęstunek. Nie obyło się też bez wspólnych zdjęć i „przytulasów”.
Spotkanie przebiegło w milej atmosferze, o czym świadczyły rumieńce i uśmiechy na twarzach dzieci. Policjanci dziękują włodarzom Jedliny-Zdroju za pomoc w zorganizowaniu spotkania na lodowisku.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Utrudnienia w Świebodzicach

Opublikuj komentarz