Ładowanie
×

Most na ul. Kopernika z ruchem wahadłowym

Most na ul. Kopernika w Świdnicy przejdzie remont. Od środy, 31 stycznia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Przejazd samochodów odbywać będzie się wahadłowo na czas trwania prac budowlanych. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie drogowe.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, a także remont przyczółków, filarów i ustroju nośnego mostu, polegający na czyszczeniu, przygotowaniu i naprawie podłoża oraz zabezpieczeniu powłokowym powierzchni betonu. Konstrukcje stalowe zabezpieczone zostaną antykorozyjnymi farbami. Na części użytkowej mostu ułożona zostanie izolacja z papy termozgrzewalnej. Wyremontowane zostaną także chodniki i jezdnia zlokalizowane na moście oraz odcinek dojazdowy o długości 20 metrów. Wykonawcą zadania jest wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP Sp. z o.o. ze Smolca. Prace powinny zakończyć się w sierpniu tego roku.
Przypominamy, że inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 502 766, 40zł. Całkowity koszt robót budowlanych to 1 076 250,00 zł.

Red.
źródło i fot. um.swidnica.pl

Share this content:

  Głuszyca kończy inwestycje

Opublikuj komentarz