Ładowanie
×

Wybryk chuligański do którego doszło na terenie galerii handlowej

Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu, przy współpracy z policjantami z wałbrzyskiej komendy, zatrzymali dwóch 14-latków, którzy w sobotni wieczór doprowadzili do niewielkiego pożaru w kabinie jednej z toalet w galerii handlowej znajdującej się w dzielnicy Sobięcin. Gdyby jednak ogień rozprzestrzenił się na znajdujące się wewnątrz obiektu sklepy, przez nieodpowiedzialne zachowanie się nieletnich, mogliby zginąć mieszkańcy oraz pracownicy przebywający tym w momencie zdarzenia wewnątrz obiektu. Cała galeria po godzinie 17:00 na kilkadziesiąt minut została ewakuowana. Na szczęście poza uszkodzeniem mienia, nikomu nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 17:00. Wtedy to wałbrzyscy strażacy i policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednej z toalet kłębach dymu. Pożar udało się bardzo szybko się ugasić. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Doszło jednak do uszkodzenia mienia, a na sporej części obiektu wyczuwalna była woń spalenizny.
W toku wykonanych czynności na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu oraz wałbrzyskiej komendy szybko ustalili, że to dwóch nastolatków wznieciło ognień podpalając papier toaletowy w jednej z kabin na pierwszym piętrze obiektu handlowego. 14-latkowie zostali zatrzymani już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy.
W niedzielę nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego. Teraz odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia w postaci pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.
Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Dymomierz i analizator spalin w Świdnickiej Policji!

Share this content:

Opublikuj komentarz