Ładowanie
×

Miała ponad promil alkoholu w organizmie

Dzisiaj o poranku 53-latka przyjechała pijana do jednej z wałbrzyskich firm. Dzięki reakcji świadków nieodpowiedzialna kobieta została ostatecznie zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. U wałbrzyszanki badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 53-latka za kratami więzienia może spędzić trzy lata. Grozi jej także długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 8:00. Kobieta stawiła się pod wpływem alkoholu do pracy w jednej z firm przy ul. Jachimowicza w Wałbrzychu. Szybko wyszło jednak na jaw, że na teren przedsiębiorstwa przyjechała samochodem osobowym. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy przyjechali na miejsce i potwierdzili, że kierująca jest pijana. Badanie na zawartość alkoholu wskazało w organizmie 53-latki 1,13 promil promila tej substancji. Funkcjonariusze odebrali kobiecie prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości czeka ją sprawa sądowa.
Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła wyeliminować zza kierownicy kolejnego przestępcę drogowego. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  OSZUŚCI PONOWNIE UDERZYLI!

Opublikuj komentarz