Ładowanie
×

ZATRZYMANI KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Ostatnie trzy dni okazały się pracowite dla policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali w naszym mieście oraz regionie kilka osób, które poruszały się pojazdami pomimo sądowych zakazów lub cofniętych uprawnień w tym zakresie, a także znajdujących się pod wpływem alkoholu. Łącznie w ręce mundurowych wpadło pięciu takich kierujących.

5 stycznia około godziny 16:30 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, poruszając się pojazdem nieoznakowanym, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Kamiennogórskiego w Czarnym Borze 24-letniego kierującego motorowerem, który prowadził go pomimo wydanego w 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna w dalszą drogę więc nie pojechał jednośladem.
Następnego dnia po godzinie 8:00 funkcjonariusze ruchu drogowego patrolowali ul. Noworudzką w Wałbrzychu. Podczas jednej z kontroli wyczuli od 41-letniego mieszkańca naszego miasta woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że ten kierujący posiadał aktywnych już pięć zakazów do kierowania pojazdami, w tym trzy dożywotnie. I jego podróż samochodem na tym się zakończyła. Teraz sąd ponownie zadecyduje o karze dla mężczyzny. W tym przypadku sprawca kolejnego przestępstwa dorgowego musi się już liczyć z pobytem w zakładzie karnym.
Trzy godziny później inny patrol „drogówki”, tym razem na ul. 1 maja na Sobięcinie, skontrolował jadącego samochodem osobowym 65-latka. Mężczyzna wydmuchał 0,26 promila alkoholu, dlatego pożegnał się z prawem jady i pojazdem w dalszą drogę już nie pojechał. I on musi się teraz liczyć z zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.
W sobotę po godzinie 22:00 kolejni policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Słowackiego w Szczawnie-Zdroju. Okazało się, że sprawca – 59-latek – kierował samochodem osobowym po drodze publicznej pomimo wydanej w 2021 roku przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Poza mandatem karnym za doprowadzenie do zdarzenie drogowego, mężczyznę czeka więc także sprawa sądowa za popełnione przestępstwo.
W niedzielę po godzinie 10:00 w ręce następnych policjantów „drogówki” na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju wpadł kierujący, który posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany w 2023 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. I on będzie musiał ponownie stanąć na wokandzie, a jego podróż w momencie kontroli drogowej się zakończyła.
Przypomnijmy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący z zakazami sądowymi muszą natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz również wysoką grzywną. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Kolejnych czterech poszukiwanych w rękach policjantów

Share this content:

Opublikuj komentarz