Ładowanie
×

Zderzenie dwóch samochodów osobowych

W piątek o poranku w dzielnicy Nowe Miasto doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. W wyniku zderzenia na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada oraz Piłsudskiego dwóch samochodów osobowych nikomu nic poważnego się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi. 31-latek za doprowadzenie do zdarzenia ukarany został ostatecznie mandatem karnym.

Informację o kolizji drogowej na pl. Górnika policjanci otrzymali o godzinie 8:45. Z ich ustaleń na miejscu wynikało, że skręcający w lewo z ul. 11 listopada w ul. Piłsudskiego 31-letni mieszkaniec Piławy Dolnej kierujący samochodem osobowym, nie zauważył jadącego z przeciwnego kierunku pojazdu prowadzonego przez 37-letnią wałbrzyszankę i doprowadził do zderzenia się obu samochodów. W wyniku kolizji na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi. Mężczyzna ostatecznie ukarany został mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. złotych oraz 10 punktami karnymi.
Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, ale także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne.
Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  POTRĄCENIE ROWERZYSTY

Opublikuj komentarz