Ładowanie
×

Czołowy wypadek dwóch samochodów

Wczoraj po południu na głównej drodze pomiędzy Boguszowem, a Gorcami doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Około godziny 15:00 na łuku jezdni czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku pięć osób, w tym jedno dziecko, trafiło do szpitala. Na szczęście poszkodowani doznali obrażeń ciała niegroźnych dla ich życiu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że obie kierujące – 41-letnia wałbrzyszanka oraz 23-letnia mieszkanka Kamiennej Góry – były trzeźwe. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że na jezdni w miejscu zdarzenia na długości około 300 metrów rozlana była śliska substancja. Obecnie wyjaśniane są pełne okoliczności tego zdarzenia, a dalsze czynności prowadzić będą policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy.

POLICJA APELUJE

W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.
Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Papierosy bez akcyzy zabezpieczyli wałbrzyscy policjanci

Share this content:

Opublikuj komentarz