Ładowanie
×

Mikołaj odwiedził Świebodzice

W środę, 6 grudnia, do Świebodzic zawitał uwielbiany przez Mieszkańców Święty Mikołaj.

Obchody miejskich Mikołajek rozpoczęły się od radosnej wizyty Burmistrza Miasta Pawła Ozgi w świebodzickich przedszkolach. Dzieci z utęsknieniem wyczekiwały gości ze słodkim poczęstunkiem. Radości nie było końca, a najmłodsi podziękowali Gościom pięknymi uśmiechami. O godzinie 14:00 pod Ratuszem zjawili się Mikołaje i Śnieżynki z jednostek i spółek miejskich: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zarządu Nieruchomości, ZGK Świebodzice, OSiR Świebodzice, ZWiK Świebodzice. Po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę i Zastępcę Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego wyruszyli w miasto, aby przekazać Mieszkańcom serdeczne życzenia oraz poczęstować ich słodyczami z naszej lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.

Tuż przed godziną 16:00 na Rynku rozbrzmiała świąteczna muzyka, a wokół pięknie przystrojonej choinki bawili się całymi rodzinami świebodziczanie. O niezwykłą, radosną oprawę wydarzenia zadbał niezawodny Miejski Dom Kultury, przy wsparciu OSiR Świebodzice. Dyrektor MDK Beata Rejek powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Wśród Gości oprócz władz miasta, byli również: Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, Prezes ZWiK Świebodzice Grzegorz Cabanek, przedstawiciele miejskich spółek i jednostek. Do Mieszkańców zwrócił się w serdecznych słowach Burmistrz Miasta, który przywitał wszystkich, podziękował za obecność i życzył udanej zabawy. Podkreślił, że Mikołajkowa zabawa to jedna z pięknych tradycji naszego miasta, które należy pielęgnować, życzył również wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. Następnie zgodnie ze zwyczajem rozświetlił miejską choinkę. Następnie Dyrektor MDK zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy przy dźwiękach świątecznych przebojów. Ciekawy występ dała również sekcja tańca nowoczesnego. Ostatnim punktem zabawy było Mikołajkowe Disco dla najmłodszych w Miejskim Domu Kultury. Chętnych nie brakowało. Didżeje umiejętnie dobierali muzykę, dzięki czemu parkiet nawet przez chwilę nie był pusty.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w miejskich Mikołajkach, serdecznie dziękujemy, a już w przyszłym tygodniu serdecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się 15 grudnia o godzinie 16:00.

Red.

  Zebranie sołeckie

źródło i fot. swiebodzice.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz