Ładowanie
×

50. Rocznica przyłączenia Cierni do Świebodzic

Samorząd Świebodzic serdecznie zaprasza Wszystkich Mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – 50. Rocznicę Przyłączenia Cierni do Świebodzic, które odbędzie się już w ten weekend (2-3 grudnia) w Szkole Podstawowej Integracyjnej, której gospodarzem jest Dyrektor Łukasz Kucemba.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć wystawa jubileuszowa, na której znajdą się pamiątki, rekwizyty oraz eksponaty tematycznie związane z Cierniami. Uroczyste otwarcie obchodów nastąpi o godz. 15:00, zaraz po nim zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników Jubileuszu.
W sobotę o godz. 15:30 dr Janusz Kujat przybliży historię Cierni, będzie to też okazja do podzielenia się wspomnieniami oraz anegdotami, natomiast rozrywkę zapewnią zespoły: Ale Babki, Melodia oraz Mokszeszów, a dla najmłodszych przygotowane zostaną ciekawe warsztaty. Podczas wydarzenia nastąpi odsłonięcie tablicy pamiatkowej drzewa jubileuszowego posadzonego przy Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza.W bezpłatnej kawiarence Klub Senior + będzie serwował pyszne ciasta oraz gorące napoje.
Drugi dzień obchód rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski mszą świętą w intencji Mieszkańców Świebodzic. Po mszy wystąpi Zespół Świebodziczanie.

żródło i fot. swiebodzice.pl

Share this content:

  Partnerstwo z Czechami w Głuszycy

Opublikuj komentarz