Ładowanie
×

Poszukiwani zatrzymani

Dwóch kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn trafiło 27 listopada  wieczorem w ręce wałbrzyskich i mieroszowskich policjantów. Obaj, w związku z prawomocnymi wyrokami sądowymi, nie stawili się w wyznaczonych terminach w zakładach karnych. Pierwszy z nich został skazany z oszustwo oraz naruszenie miru domowego, drugi za uprawę konopi indyjskich i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Dzisiaj przed południem wałbrzyszanie trafią do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W poniedziałek po godzinie 18:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Prostą w Wałbrzychu, gdzie według ich informacji miała przebywać osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości dwoma listami gończymi. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że 35-letni mieszkaniec naszego miasta wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został skazany łącznie na pięć miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo i naruszenie miru domowego. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Następnie zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego w Polsce.
Nie minęła godzina, a dzielnicowi Posterunku Policji w Mieroszowie, realizując informacje własne, udali się na ul. Forteczną w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 34-letniego mieszkańca naszego miasta, który był przez nich poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższy rok i osiem miesięcy, po tym jak został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwoma wyrokami za przestępstwa narkotykowe oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna również ostatnie godziny spędził w policyjnej celi, we wtorek przewieziony zostanie do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  SERIA ZATRZYMAŃ

Opublikuj komentarz