Ładowanie
×

„Krainę uśmiechu” F. Lehára

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na „Krainę uśmiechu” F. Lehára

„Kraina uśmiechu” to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…, Kto dał nam klucze do miłości bram lub Herbatka sam na sam. Libretto „Krainy uśmiechu” to jedna z najbardziej wzruszających historii miłosnych zakraplana nutką orientalnej kultury Chin.

Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić dla niego Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za nim do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa, chcąc sprostać tradycji, nie może poprzestać tylko na jednej żonie. Sou Chong nie chce równocześnie pozwolić Lizie odejść. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel Lizy – Gucio, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Sou Czonga. Pomiędzy Guciem a Mi rodzi się gorące uczucie. Z kolei chiński książę, mimo że przejrzał plany ukochanej, z bólem serca pozwala jej odejść.

„Kraina uśmiechu” F. Lehára wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji filmowych, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.

W niezwykle barwnym i pełnym operetkowych przebojów spektaklu wystąpią: Jarosław Wewióra jako Sou Czong, Justyna Bujak jako Liza, Michał Dziedzic / Piotr Brożek jako Gustaw, Ewelina Sobczyk / Magdalena Czarnecka / Marta Gamrot jako Mi oraz Piotr Rybak, Monika Mazur, Agnieszka Styblińska, Greta Dębska, Anna Mucha, Grażyna Żaak, Paweł Soduła, Adam Żaak.

14 października 2023 godz.18:0020:30 | 90zł – 100zł – Świdnicki Ośrodek Kultury

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
Dyryguje: Marek Kudra / Maciej Cisowski
Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Ruch sceniczny: Magdalena Czarnecka
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner

  From Poland to Hollywood – w Wałbrzychu trwa festiwal brassowy

Share this content:

Opublikuj komentarz