Ładowanie
×

Zatrzymani za narkotyki

Pięć osób trafiło w miniony weekend w ręce policjantów z Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Teraz wszyscy zatrzymani staną przed sądem. Za popełnione czyny trzem mężczyznom i jednej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ostatni z podejrzanych za posiadanie znacznej ilości marihuany może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Policjanci zapowiadają dalsze codzienne działania mające na celu walkę z tego typu przestępczością.

W piątek przed godziną 14:00 boguszowscy policjanci udali się do Mieroszowa, gdyż była informacja, iż w jednym z mieszkań w tej miejscowości małe dzieci mogą znajdować się bez opieki osoby dorosłej. Na miejscu funkcjonariusze nie potwierdzili zgłoszenia, ale szybko ustalili, że lokator mieszkania posiada przy sobie narkotyki w postaci marihuany i metamfetaminy.

Tego samego dnia około godziny 17:00 policyjny patrol wywiadowców z wałbrzyskiej komendy udał się do Boguszowa-Gorc, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymał 41-letnią mieszkankę tej miejscowości. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli woreczek, a w nim mniejsze ilości środków odurzających w postaci marihuany.

Dwie godziny później w ręce tych samych policjantów w jednym z mieszkań przy innej ulicy w Boguszowie-Gorcach wpadł kolejny przestępca. W pokoju zajmowanym przez 36-latka mundurowi znaleźli pudełeczko, w którym były środki psychotropowe w postaci metamfetaminy.

W piątkowy wieczór – około godziny 21:00 – funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu legitymowali na wałbrzyskim Podzamczu 18-letniego mieszkańca naszego miasta. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że młody mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci metamfetaminy.

Wczoraj przed godziną 16:30 w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu wpadł jeszcze jeden mężczyzna z narkotykami. Tym razem mundurowi zauważyli 26-latka na jednej z bocznych ulic Podgórza. Przy wałbrzyszaninie znaleźli niewielkie ilości amfetaminy, a w zajmowanym przez niego mieszkaniu spory woreczek foliowy z zielonym suszem roślinnym. Po przebadaniu okazało się, że znajdowały się w nim środki odurzające w postaci marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można było wykonać łącznie blisko 300 czarnorynkowych porcji handlowych tych środków odurzających. Zatrzymanemu mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Dzisiaj podejrzany usłyszał zarzut. Decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Oficer Prasowy

  SPĘDZI W WIĘZIENIU 1,5 ROKU

Share this content:

Opublikuj komentarz