Ładowanie
×

Wyrzucaj bez worka! Zmiany w “śmieciach”

Po 3 latach starań dostaliśmy zgodę z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na kompostowanie bioodpadów i staramy się o ich certyfikację. Pozwoli nam to na zakwalifikowanie bioodpadów jako produktu, a nie odpadu. Dzięki temu już w przyszłym roku będzie można otrzymać od nas, nasz własny kompost. – informuje na swoim fanpage Miejski Zakład Usług Komunalnych w Wałbrzychu operator wywozu odpadów. 

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Romana Szełemeaj pod koniec listopada kubły na bioodpady o pojemności 120 litrów staną przy każdym jednorodzinnym domku oraz w miarę potrzeb dodatkowe śmietniki trafią też do gniazd i boksów przy budynkach wielorodzinnych. Prawidłowa segregacja pozwoli na zredukowanie ilości opadów, które trafiają na składowisko i przetworzenie ich w wartościowy kompost. – czytamy w komunikacie miejskiej spółki. –  Namawiamy, także do wyrzucania organicznych resztek bez worków foliowych, które będą zanieczyszczać wytwarzany kompost. Nie będą także odbierane już worki z „pod płotu” z odpadami zielonymi. Każdą ilość bioodpadów będziemy przyjmować bezpłatnie w PSZOK na ul. Beethovena oraz ul. Stacyjnej. – informuje MZUK Sp. z o.o.
Uczmy się prawidłowo segregować bioodpady, żeby można było odebrać wartościowy, wysokiej klasy kompost .WYRZUCAJ BEZ WORKA
– czytamy dalej.

Red.
źródło i fot. MZUK Sp zoo Wałbrzych

Share this content:

  Szachiści rozegrają turniej

Opublikuj komentarz