Ładowanie
×

ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

W minioną niedzielę funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania kierującego, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, mężczyzna miał we krwi blisko trzy promile alkoholu, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo był poszukiwany listem gończym. Interwencja miała miejsce w Starych Bogaczowicach, gdzie patrol Policji został wezwany przez świadków pod jeden ze sklepów.

Funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się kierowcy, który przyjechał samochodem pod sklep. Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna był pod widocznym wpływem alkoholu. Widząc to, kilka osób postanowiło zareagować. Obywatelska interwencja okazała się kluczowa – odpowiedzialni i odważni świadkowie zajścia podeszli do 48-latka i zabrali mu kluczyki od samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę.
Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Każda minuta się liczyła gdyż nietrzeźwy mężczyzna wraz ze swoim pasażerem próbowali oddalić się pieszo z miejsca interwencji. Osoby zostały zatrzymane a wskazany 48-latek, który zasiadał wcześniej za kierownicą, został przebadany na trzeźwość. Alkomat wykazał obecność blisko trzech promili alkoholu w organizmie mężczyzny. To poziom, który nie tylko uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu, ale stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób na drodze.
Jednak to nie koniec kłopotów zatrzymanego. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnej bazie, funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Żarach.
Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, które zostały mu nałożone za wcześniejsze przewinienia drogowe. Łamiąc te zakazy, mężczyzna popełnił kolejne poważne przestępstwo, za które grożą surowe konsekwencje prawne, w tym kara pozbawienia wolności do lat 5.
Nietrzeźwy kierowca natychmiast został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej w Wałbrzychu. Oprócz złamanych zakazów, odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Z uwagi na fakt, że był osobą poszukiwaną, czas do rozprawy sądowej spędzi w celi.
Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Wzmożone kontrole drogowe mają na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które stanowią zagrożenie dla siebie i innych. Warto również podkreślić rolę obywatelskiej postawy osób, które zareagowały w odpowiednim momencie, zapobiegając potencjalnej tragedii.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Policja apeluje o bezpieczeństwo na drogach

Share this content:

Opublikuj komentarz