Ładowanie
×

Oblegana wieża

Ponad tydzień temu otwarto wieżę widokową w Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu. Budowa wieży trwała 15 miesięcy i dziś tuż przy jedynym schronisku w centrum miasta w Polsce, przy Harcówce, mieszkańcy Wałbrzycha i turyści mogą podziwiać panoramę miasta z wieży o wysokości 37,5 metrów.
Wieża jest czynna w godzinach 6:00 – 22:00 i od początku zauważamy amatorów porannych wycieczek po Parku im. Sobieskiego, którzy dzień rozpoczynają od obserwacji panoramy miasta z wieży. Jednakże to popołudniowa pora i zachwycające zachody słońca z widokiem na miasto są czasem, gdy zwiedzających wieżę jest najwięcej.

Od piątku przez tydzień wieżę odwiedziło 6500 osób!
Przed nami dwa miesiące wakacji, podczas których Miasto zaprasza do aktywności w Parku.
Na mieszkańców i turystów czekają:
Środowe treningi z Romanem Magdziarczykiem w Hali Lekkoatletycznej – w lipcu, start: godz. 18:00
22.07, 27.07, 10.08 oraz 26.08 – rozbiegaj się z Aqua Zdrojem – zapraszamy na kolejne sportowe zajęcia z grupą biegową Predators. Start przy Hali Lekkoatletycznej, a kończymy przy wieży.
16 lipca – zapraszamy na plener malarski przy wieży z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA
W Harcówce czekają na wszystkich muzyczne doznania:
29.06 koncert zespołu Coverband O.N.A godz. 20:00
06.07 koncert zespołu Zdrój godz. 20:00
20.07 Ciche harce godz. 21:00
Długi weekend sierpniowy (15-18 sierpnia) będzie wypełniony atrakcjami! Wieża wspinaczkowa, zajęcia z boksu, czy też tańca oraz gra miejska.
Jednak Park im. Sobieskiego to dużo więcej niż wieża widokowa. To także ogród różany, to tężnia, place zabaw, alejki, gdzie można spacerować w cieniu drzew, punkty gastronomiczne oraz wspaniałe widoki na miasto.
W bliskiej odległości od Parku znajdziecie wiele miejsc parkingowych, a to może być tylko punkt wyjścia do odkrywania centrum miasta.

Źródło i fot. UM Walbrzych

Share this content:

  Takie będą Dni Wałbrzycha!

Opublikuj komentarz