Ładowanie
×

Dni Archeologii w Starej Kopalnii

Przenieś się w czasy średniowiecznych rycerzy. Stara Kopalnia zaprasza na Europejskie Dni Archeologii.
Pokazy walk rycerskich, średniowiecznej mody, specjalne skryptorium czy stanowiska do prac archeologicznych dla najmłodszych – to tylko część niespodzianek przygotowanych w ramach Europejskich Dni Archeologii w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Na atrakcje kompleks zaprasza 14 i 15 czerwca. To bezpłatna propozycja dla całych rodzin. Instytucja kolejny rok zaprasza na EDA.
W piątek po południu, o godzinie 17.00 Stara Kopalnia zaprasza do Sztygarówki na otwarte na spotkanie pod hasłem „Z archeologią za pan brat”.
– Opowiemy o tym, czym jest archeologia, kim jest archeolog i na czym polega jego praca, ale odpowiemy także na pytanie, co można odkryć w okolicach Wałbrzycha i jak wyglądają takie poszukiwania – mówi archeolog Sylwia Rodak ze Starej Kopalni.
W sobotę w godzinach od 11.00 do 16.00 Stara Kopalnia przeniesie nas do czasów średniowiecza. Drugi dzień Europejskich Dni Archeologii to darmowa propozycja dla całych rodzin. W Starej Kopalni pojawi się Bractwo Zamku Grodno.
– Szykujemy pokazy walk średniowiecznych, pokazy garncarstwa. Pojawi się skryptorium średniowieczne, czyli dzieci będą mogły spróbować, jak dawniej pisało się piórem. Nie zabraknie pokazu mody średniowiecznej – dodaje Sylwia Rodak.
Na Starej Kopalni pojawi się także specjalnie przygotowane stanowisko archeologiczne, na którym najmłodsi będą mogli obejrzeć narzędzia wykorzystywane do poszukiwania skarbów. Archeolodzy pokażą jak ich używać i powiedzą o tym, jak wygląda ich praca.
– Przygotujemy także specjalne miejsce, niewielkie piaskownice, w których dzieci same będą mogły spróbować swoich sił w poszukiwaniu skarbów – dodaje archeolog ze Starej Kopalni.

Share this content:

  NIEPEŁNOLETNI NIE KUPIĄ JUŻ NAPOJU ENERGETYCZNEGO

Opublikuj komentarz