Ładowanie
×

ODPOWIE ZA PRZESTĘPSTWO DROGOWE

Cofnęli ci uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę, bądź prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. Wczoraj wieczorem kolejna taka osoba w tym roku – 35-latek – wpadła w ręce policjantów ruchu drogowego.

Na zdjęciu przód policyjnego radiowozu.
We wtorkowy wieczór – około godziny 19:00 – kolejny w tym roku mieszkaniec naszego miasta popełnił przestępstwo drogowe. 35-latek został zatrzymany w Wałbrzychu na ul. Andersa przez jeden z patroli ruchu drogowego, kiedy jechał samochodem osobowym. Mężczyzna decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego miał od lipca 2020 roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku – z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych – kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Miała ponad promil alkoholu w organizmie

Opublikuj komentarz