Ładowanie
×

UKRADŁ KARTĘ PŁATNICZĄ, A POTEM PIENIĄDZE

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 38-letniego mieszkańca naszego miasta. Jak ustalili, mężczyzna na początku marca bieżącego roku ukradł znajomemu kartą płatniczą. Następnie przy jej użyciu wypłacił pieniądze z konta oraz płacił za zakupy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu pracowali nad sprawą kradzieży karty bankomatowej, która miała miejsce na początku marca bieżącego roku. W wyniku podjętych czynności ustalili, że kradzieży mógł dokonać znajomy pokrzywdzonego. Zebrali materiał dowodowy, który potwierdził ich przypuszczenia.
Wałbrzyszanin został zatrzymany w dniu wczorajszym o godzinie 22:00 na ul. 1 Maja w Wałbrzychu. W toku dalszych czynności policjanci ustali, że 38-latek będąc w mieszkaniu pokrzywdzonego, zabrał jego kartę bankomatową, a następnie znając kod dostępu tzw. PIN, z bankomatu pięciokrotnie wypłacił gotówkę i dwukrotnie przy jej użyciu zapłacił za zakupy powodując łączną sumę strat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
38-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów, za kradzież karty, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  SPĘDZI W WIĘZIENIU 1,5 ROKU

Opublikuj komentarz