Ładowanie
×

Stara Kopalnia opowie najmłodszym o architekturze

Na kolejną edycję ARCHI-PRZYGODY zaprasza Stara Kopalnia w Wałbrzychu. To propozycja dla przedszkolaków i uczniów podstawówek. Najmłodsi dowiedzą się czym, tak naprawdę jest architektura i jak się projektuje budynki. Projekt realizowany jest przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

– Zostały nam udostępnione scenariusze zajęć przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury. Będziemy pokazywać kolory, fakturę, wygląd budynków i opowiadać o architektach. Możliwe, że pojawią się wyjścia terenowe – mówi Halszka Lisińska z małego centrum nauki SOWA w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Propozycja ma zachęcić maluchy do poznawania otaczającego ich świata i zwrócenia uwagi nie tylko na nowe budowle, ale także zabytkowe budynki, a tych nie brakuje w Wałbrzychu czy nawet w kompleksie Starej Kopalni. O architekturze można opowiadać w przystępny dla najmłodszych
sposób – zapewniają organizatorzy spotkań. – Budowle z kartonu, powstające całe ulice z pięknymi kartonowymi domami, to z jednej strony zabawa, a z drugiej rozbudzanie kreatywności wśród najmłodszych – dodaje Lisińska. ARCHI-PRZYGODY to cykl warsztatów. Rekrutacja ruszy lada moment, a same zajęcia będą organizowane w czasie wakacji. Informacji warto szukać na stronie www.starakopalnia.pl.
Red.
Źródło i fot. Stara Kopalnia

Share this content:

  WOŚP Wałbrzych! Będzie się działo!!!

Opublikuj komentarz