Ładowanie
×

Zgromadzono kolekcję Alfreda Oruby

Alfred Oruba (1933 Stanisławów – 2014 Wałbrzych) to wałbrzyski malarz tworzący i wystawiający swoje prace w naszym mieście przez pół wieku swej aktywności artystycznej. Po bibliotece Pod Atlantami, wałbrzyskim BWA i Muzeum Porcelany płótna mistrza trafiły dziś do antykwariatu PanPaser, ostatniej przesiadki na trasie, której końcowym przystankiem będzie rynek sztuki.

Kilka prac wzbogaciło zbiory Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Liczne plenery krajowe zaowocowały powstaniem takich cykli jak: “Alfred Oruba w pejzażu” czy “Zamki Alfreda Oruby”. I choć twórca mocno wrośnięty był w nasz region, to jego obrazy cieszyły się uznaniem na wystawach zagranicznych, we Francji czy Niemczech.
– Był prawdziwym kolorystą – ocenia Tomasz Jabłoński, właściciel antykwariatu PanPaser.-Cieszę się ogromnie, że w nasze ręce trafił ten zbiór prac pana Alfreda. Mamy fantastyczną sposobność przyjrzeć się drodze artystycznej malarza, w którą zabiera nas w ramach swoistej retrospektywy. Nie możemy niestety pochwalić się jako stu dwudziestotysięczne miasto zbyt licznym gronem rodzimych twórców. Nadarza się więc niepowtarzalna okazja nabycia obrazów, tego zrośniętego z wałbrzyskim krajobrazem malarza.

Red.

Share this content:

  PROMOWALI SWÓJ ZAWÓD PODCZAS "DNIA KARIERY"

Opublikuj komentarz