Ładowanie
×

Mieszkanie w TBS nowa oferta mieszkaniowa w Jedlinie-Zdroju

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze rozpoczęło budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z wbudowanymi parkingami podziemnymi oraz infrastrukturą techniczną w Jedlinie-Zdroju przy ul. Andersa.

Inwestycja obejmuje realizację budynku 4 kondygnacyjnego z 44 lokalami mieszkalnymi, wyposażonego w windę. Jest to wspólny projekt realizowany przez TBS Kamienna Góra i Miasto Jedlina-Zdrój. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia obejmuje udział Miasta Jedlina-Zdrój w kwocie ponad 1.700 tys. zł. a pozostałe wydatki związane z budową pokryją rządowe dotacje, kredyt zaciągnięty przez TBS oraz wpłaty od przyszłych najemców.

Jaki jest metraż mieszkań?
W budynku przy ul. Andersa 1, 3, 5 powstanie 44 lokali mieszkalnych, w tym:
– 35 lokali mieszkalnych dwupokojowych o powierzchni od 42,50 m² do 52,70 m²
– 9 lokali mieszkalnych trzy pokojowych o powierzchni od 61,70 m² do 62,70 m².
– 23 garaże podziemne.

Do każdego mieszkania przynależy piwnica oraz ogólnodostępna wózkownia i rowerownia. Zagospodarowanie terenu wokół budynku będzie obejmowało wykonanie miejsc parkingowych, terenów zielonych.

Wykonanie i wyposażenie mieszkań:
Mieszkania te będą wykonane „pod klucz” w wysokim standardzie. W pokojach będą panele, a w kuchniach i w łazienkach płytki ceramiczne, stolarka okienna 3 -szybowa PCV. W każdym lokalu mieszkalnym w kuchni będzie czteropalnikowa elektryczna kuchenka z piekarnikiem i zlewozmywak; w łazienkach wyposażenie będzie obejmowało umywalkę z baterią, miskę wc, wannę itp.
Kto może ubiegać się o takie mieszkanie?
Lokale są przeznaczone dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie RP i które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania, a których dochody pozwalają na pokrycie należności z tytułu najmu mieszkania.
Aby uzyskać takie mieszkanie, należy dokonać wpłaty partycypacji w wysokości około 1,3 tys. zł za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego a także na miesiąc przed wprowadzeniem się do lokalu mieszkalnego wpłaty kaucji w wysokości 12-krotnego miesięcznego czynszu.
Partycypacja /udział lokatora w kosztach budowy lokalu/ wpłacana jest w czasie prowadzenia budowy. Wpłacenie partycypacji jest jednoznaczne z przyjęciem przydziału na lokal.
Umowy najmu zawierane będą na czas określony nie krótszy niż 5 lat. Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć (z jednomiesięcznym okresem) umowę najmu oraz wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu wpłacona kaucja oraz partycypacja są zwracane, po uprzednim ich zwaloryzowaniu i potrąceniu z kaucji zużycia lokalu mieszkalnego.
Mieszkanie TBS jest świetną opcją osób:
– których nie stać ich na zakup mieszkania na własność,
– którym bank nie chce przyznać kredytu na zakup mieszkania, gdyż nie posiadają pełnej zdolności lub z innych przyczyn,
– które chcą w przyszłości kupić swoje własne mieszkanie, ale nie chcę płacić bardzo wysokich czynszów na wolnym rynku najmu, (zamiast tego wolą odkładać gotówkę na wkład własny podczas starań o kredyt hipoteczny w przyszłości),
– które przyjechały do miasta za pracą lub z innych przyczyn, ale póki co nie chcą wiązać się z nim na stałe, kupując mieszkanie i zaciągając kredyt,
– których obecnie nie stać na własne „M”, ale chcą mimo wszystko zamieszkać w nowoczesnym budynku, w nowym mieszkaniu.
Gdzie złożyć wniosek:
Wniosek składa się w biurze Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o. w Kamiennej Górze przy ul. Sienkiewicza 7 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju, ul. Poznańska 2.
Formularz/wniosek można otrzymać w biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju lub pobrać ze strony internetowej TBS https://www.tbskg.com.pl/ “Druki do pobrania” oraz na stronie internetowej Gminy Jedlina-Zdrój.
Wnioski będę rejestrowane wg kolejności wpływu i będą przyjmowane zarówno przez Gminę Jedlina-Zdrój jak i TBS.

Link do wniosku poniżej
https://cdn05.sulimo.pl/media/userfiles/jedlina-zdroj-urzad.pl/Jedlinska_Karta_mizkanca/Mieszkania_TBS/wniosek_na_mieszkanie_Jedlina_Zdroj_ul_Andersa.pdf

Share this content:

  Posłanka Sylwia Bielawska z wizytą u Burmistrza Ozgi

Opublikuj komentarz