Ładowanie
×

“Nie czekajMY, zmieniajMY edukację” – spotkanie z Minister

Nie czekajMY, zmieniajMY edukację”, to spotkanie, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 18 marca 2024 w Centrum Nauk, Kultury i Sztuki “Stara Kopalnia” Gościem będzie Pani Barbara Nowacka, Minister Edukacji Narodowej.

  Policjanci awansowani!
Harmonogram wydarzenia (18 marca 2024 r.)
10:00-10:45 – rozpoczęcie okrągłego stołu (Sala Łańcuszkowa), Powitanie, mowy wprowadzające (m.in. ministra Barbara Nowacka, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej,)
10:45-11:45 – Briefing prasowy na temat idei okrągłego stołu z udziałem minister edukacji. (Sztygarówka)
Głównym celem spotkania będzie swobodna i otwarta dyskusja na temat edukacyjnej transformacji, czyli koniecznych zmian związanych z przyszłością edukacji – zarówno na gruncie ogólnopolskim, jak i regionalnym. Tematami dyskusji będą kluczowe kwestie dostrzeżone i wyróżnione przez wałbrzyską młodzież w trakcie badań w jednej ze szkół. Uczestnikami wydarzenia będą uczniowie wałbrzyskich szkół z opiekunami.

Minister Edukacji urodziła się 10 maja 1975 r. w Warszawie.

Z wykształcenia jest informatyczką, ale ukończyła również studia z zakresu zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania. W latach 2004-2009 pełniła funkcję dyrektorki marketingu, a od 2009 do 2019 roku była kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, która od 2018 roku współtworzy Koalicję Obywatelską. Posłanka na Sejm RP IX i X kadencji wybrana w okręgu gdyńsko-słupskim. W IX kadencji Sejmu pracowała między innymi w Komisji Edukacji i Młodzieży oraz była wiceprzewodnicząca Podkomisji ds. nauki i szkolnictwa wyższego.

Jest wiceprezeską Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania dla Kobiet założonym przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet. Dwukrotnie przewodniczyła Obywatelskiemu Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” liberalizującej ustawę antyaborcyjną. Była również członkinią Obywatelskiego Komitetu „Tak dla in vitro”. Jest współtwórczynią Campusu Polska Przyszłości – największego w Europie festiwalu społeczno-politycznego dla młodych aktywistów.

W 2016 roku znalazła się na corocznej liście FP Top 100 Global Thinkers „Foreign Policy”, a w roku 2017 – wraz z komitetem „Ratujmy Kobiety”- otrzymała międzynarodową nagrodę „Dla wolności kobiet” im. Simone de Beauvoir. W 2020 roku została uhonorowana Narodowym Orderem Zasługi – czwartym francuskim odznaczeniem w hierarchii starszeństwa państwa.

źródło: www.gov.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz