Ładowanie
×

WEEKEND Z PIĘCIOMA KIERUJĄCYMI POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Spożywałeś alkohol? Nie wsiadaj za „kółko”! O tym w miniony weekend zapomniało kolejnych pięciu kierujących. Jeden z z nich – 68-latek – brał udział w kolizji drogowej na jednym z parkingów na Piaskowej Górze. Tym razem nie było rekordowych wyników. Ten najwyższy to blisko 0,8 promila alkoholu.

W piątek chwilę po godzinie 15:00 w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Paderewskiego na Nowym Mieście wpadł 46-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna kierował samochodem osobowym w stanie po użyciu alkoholu. Wałbrzyszanin wydmuchał 0,36 promila tej substancji. Ostatecznie policyjne czynności zakończyły się odebraniem 46-latkowi prawa jazdy i sporządzeniu wniosku do sądu o ukaranie. Mężczyźnie grozi długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Drugiego z kierujących zatrzymali pół godziny później policjanci prewencji drugiego komisariatu. Kontrolowany 25-letni mężczyzna jechał na rowerze przez ul. Osiedleńców na Nowym Mieście również znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało, że wałbrzyszanin miał 0,33 promila tej substancji w organizmie. Ostatecznie mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych.
W sobotę około godziny 7:30 w ręce innego patrolu ruchu drogowego wpadł w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej tym razem już nietrzeźwy kierujący. 65-letni mieszkaniec Wrocławia podczas kontroli wydmuchał 0,58 promila alkoholu. Tym samym pożegnał się z prawem jazdy i tak jak poprzednicy w dalsza drogę pojazdem już nie pojechał. Za popełnione przestępstwo może trafić za karty wiezienia na trzy lata. Grozi mu także wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Tego samego dnia przed godziną 14:00 wałbrzyscy funkcjonariusze z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednym z parkingów przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze, gdzie miało dojść do zderzenia się dwóch pojazdów podczas wymijania. Niestety szybko potwierdziło się, że jeden z uczestników jest pijany. 68-letni mieszkaniec naszego miasta wydmuchał 0,79 promila alkoholu i przez to utracił prawo jazdy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.
Ostatni z kierujących, który spożywał wcześniej alkohol, trafił w ręce policjantów prewencji z pierwszego komisariatu dzisiaj przed godziną 4:00 na ul. Wańkowicza na Białym Kamieniu. W tym przypadku okazało się, że prowadzący samochód osobowy mężczyzna wydmuchał 0,33 promila tej substancji. I on utracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu teraz wysoka grzywna i długotrwały zakaz w tym zakresie.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  17-latek odpowie za serię kradzieży kosmetyków

Opublikuj komentarz