Ładowanie
×

Uderzył w wiadukt

Dzisiaj przed południem na głównej drodze łączącej Piaskową Górę ze Starym Zdrojem doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Przed godziną 10:00 22-latek kierujący samochodem dostawczym na prostym odcinku ul. Wrocławskiej w wyniku przyśnięcia za kierownicą stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię uliczną oraz słup podtrzymujący wiadukt kolejowy. Na szczęście ani jemu, ani nikomu postronnemu nic się nie stało. Badanie wykazało, że świdniczanin był trzeźwy. Ostatecznie został ukarany mandatem karnym. W związku z tym zdarzeniem wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa.

POLICJA APELUJE

Funkcjonariusze apelują również po raz kolejny do osób kierujących różnego typu pojazdami, ale także i pieszych, o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby zawsze za “kółko” wsiadać tylko, kiedy jesteśmy wypoczęci, by nie przytrafiła nam się taka sytuacja jak opisana powyżej. Kierujący powinni pamiętać, aby wyprzedzać też tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

  ZŁODZIEJ ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz