Ładowanie
×

42-latek kierował pod wpływem alkoholu

Wałbrzyscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj o poranku prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ponownie przypominają. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania za „kółkiem”!

26 stycznia po godzinie 8:00 policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował na ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy samochodem osobowym w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,33 promila alkoholu w organizmie głuszyczanina. W momencie kontroli drogowej mundurowi kierującemu za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy. Teraz grozi mu długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości (wynik badania powyżej 0,5 promila alkoholu) grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku poruszania się pojazdem w stanie po użyciu alkoholu sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę.
W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: spożywałem alkohol, nie jadę!

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZMIENIŁ CENY W SKLEPIE

Opublikuj komentarz