Ładowanie
×

ZNIKAJĄ SPORE ILOŚCI MARIHUANY. DWIE OSOBY ZATRZYMANE

Wałbrzyscy policjanci od wczoraj zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. U jednego z mężczyzna mundurowi zabezpieczyli spore ilości marihuany. Łącznie to ponad 600 porcji handlowych tych środków odurzających. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i przypominają, że prowadzą codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

Do pierwszej interwencji doszło wczoraj przed godziną 19:00. Funkcjonariusze kryminalni, przy wsparciu funkcjonariuszy ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy, udali się do jednego z mieszkań na Białym Kamieniu. To właśnie tam znaleźli spory woreczek z narkotykami. Była to marihuana. Do sprawy zatrzymany został 20-latek – lokator mieszkania. Badanie u technika kryminalistyki wykazało, że z zabezpieczonych środków odurzających można było wykonać ponad 600 czarnorynkowych porcji handlowych tych narkotyków. Młody mężczyzna trafił do policyjnej celi. W piątek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych prawem. Funkcjonariusze podczas czynności zabezpieczyli także podręczne wagi, telefon komórkowy, a na poczet przyszłej kary gotówkę. 20-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zastosował w stosunku do młodego wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższego miesiąca.
Dzisiaj o poranku policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali natomiast centrum naszego miasta. Po godzinie szóstej otrzymali informacji o ujęciu w jednym z marketów przy ul. Moniuszki na kradzieży wódki 29-letniego złodzieja. Towar został odzyskany, ale w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy mężczyźnie niewielkie ilości narkotyków. Okazało się, że wałbrzyszanin również miał przy sobie zawiniątko z zielonym suszem. Tester u technika kryminalistki wykazał, że była to marihuana. Mężczyzna już usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Za posiadanie substancji odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Poważny wypadek - Policja apeluje!

Opublikuj komentarz