Ładowanie
×

ROWER… I WŁAŚCICIEL Z PROMILAMI

Niecodzienny widok przy tych warunkach atmosferycznych ukazał się oczom funkcjonariuszy z Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach. Przy opadach śniegu i jego pozostałościach na drodze, około północy mundurowi napotkali pasjonata jazdy rowerem. Postanowili sprawdzić czy nieregularny tor jazdy spowodowany jest warunkami atmosferycznymi czy może czymś zupełnie innym.

Od kilku dni zima nie daje o sobie zapomnieć, obfite opady śniegu, niskie temperatury, wszystko to sprawia, że sami kierujący samochodami mają problem z przejazdem niektórymi drogami. To jednak jak się okazało nie był problem dla 34-letniego rowerzysty, który wczoraj tuż przed północą wsiadł na swój rower i ruszył w drogę.
Zaskoczeni funkcjonariusze zauważyli mężczyznę „przedzierającego” się przez jedną z zaśnieżonych ulic. Tor jazdy pasjonata tego środka transportu był dość nieregularny, a sposób hamowania „na jedną nogę” dość zaskakujący. Wobec czego funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Badanie stanu trzeźwości wykazało u rowerzysty blisko promil alkoholu w organizmie.
Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2, 5 tysiąca złotych. Pasję rowerową musiał odłożyć na „później”, bo w drogę nie pojechał dalej już rowerem. A do domu dla bezpieczeństwa odwieźli go policjanci.

źródło i fot.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

Share this content:

  Na Podzamczu pod prąd

Opublikuj komentarz