Ładowanie
×

POLICJANCI ODDALI HOŁD FUNKCJONARIUSZOM

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, wspólnie z funkcjonariuszami z całego kraju oraz przedstawicielami innych służb, we wtorek o godzinie 17:00 oddali honor asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie realizując obowiązki służbowe. Składając hołd poległym policjantom, ich towarzysze służący w mundurze dali wyraz temu, że będą zawsze pamiętać o Tych, którzy wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania. Oddali własne życie, służąc mieszkańcom Wrocławia.

Policjanci z garnizonu dolnośląskiego, jak również funkcjonariusze z komend i komisariatów w całym kraju, a także przedstawiciele wielu różnych zaprzyjaźnionych służb mundurowych, we wtorek o godzinie 17:00 zatrzymali się na chwilę, aby oddać honor dwóm poległym policjantom z Wrocławia, którzy zginęli w wyniku obrażeń zadanych na służbie z rąk przestępcy.
Asp. szt. Ireneusz Michalak i jego kolega z patrolu asp. szt. Daniel Łuczyński, którzy od bardzo wielu lat dbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, strzegąc porządku jako funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, niestety zapłacili najwyższą cenę, wypełniając tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania „(…) nawet z narażeniem życia”. Ich śmierć jest tragedią dla całej Polskiej Policji. Formacja straciła niezwykle doświadczonych policjantów, pełnych pasji i zaangażowania, a ich rodziny najbliższych, którzy byli dla nich… całym światem.
Są jednak gesty, które znaczą więcej niż słowa. Oddając honor Kolegom, którzy polegli w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, policjanci w całym kraju oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, a także innych instytucji dali wyraz szacunku i wdzięczności dla Tych, którzy służąc Polsce, oddali to co mieli najcenniejsze – własne życie.
Cześć Ich pamięci!!!

źródło i fot. Zespół Prasowy KWP Wrocław

 

Share this content:

  Wtargnął pod samochód

Opublikuj komentarz