Ładowanie
×

Złapani bez praw do prowadzenia

Dwóch kierujących – pierwszego z cofniętymi uprawnieniami, a drugiego z wydanym dożywotnim sądowym zakazem kierowania pojazdami – zatrzymali podczas minionego weekendu wałbrzyscy policjanci. Funkcjonariusze po raz kolejny i w tej kwestii mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

50-letni kierujący w sobotę po godzinie 9:00 jechał samochodem osobowym pomimo wydanej w 2015 roku przez Starostę Powiatu Zgorzeleckiego decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został zatrzymany w Borównie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy.
Natomiast 66-letni mężczyzna poruszający się motorowerem wpadł w ręce innych funkcjonariuszy „drogówki” w niedzielę po godzinie 11:00 w Jugowicach na ul. Głównej. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
POLICJA PRZPOMINA
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Źródło i fot

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Miała ponad promil alkoholu w organizmie

Opublikuj komentarz