Ładowanie
×

Grupa „Speed” zatrzymała kierujących pod wpływem alkoholu

Pomimo iż zbliża się już październik, pogoda sprzyja i policyjni motocykliści z grupy „Speed” wciąż patrolują ulice Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego dzisiaj o poranku prowadzili kontrole prędkości kierujących na Szczawienku. Tam w ich ręce wpadł nietrzeźwy kierujący, który kierował samochodem osobowym. Po tym jak mundurowi zakończyli czynności z przestępcą drogowym, w ich ręce pod samą komendą wpadł natomiast rowerzysta. I w tym przypadku również potwierdziło się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców policyjni motocykliści wyeliminowali dzisiaj w godzinach przedpołudniowych dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice pojazdów pod wpływem alkoholu.

Najpierw, przed godziną 9:00 na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prowadzącego samochód osobowy mężczyznę do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej przepisami prędkości o kilkanaście km/h. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca naszego miasta jedynie mandatem karnym w kwocie 100 złotych i 2 punktami karnymi, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.

A wszystko przez to, że mieszkaniec Wałbrzycha znajdował się w stanie nietrzeźwości i postanowił wsiąść za kierownicę samochodu osobowego i wyjechać na drogę. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od sprawcy wykroczenia drogowego woń alkoholu, dlatego postanowili go przebadać. Wynik niestety potwierdził, że 50-latek jest pijany. Wałbrzyszanin wydmuchał 0.76 promila alkoholu. Samochodem dalej nie pojechał, utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Natomiast około godziny 10:30 ci sami policjanci wyjeżdżając z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważyli rowerzystę, który niepewnie jechał ulicą. Badanie wykazało u 25-letniego wrocławianina przekroczoną dopuszczalną dawkę tej substancji w organizmie. Sprawca wykroczenia ukarany został mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i do czasu całkowitego wytrzeźwienia dalej w drogę nie pojechał.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami do kontroli drogowych osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, po raz kolejny przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę. „Spożywałem, nie jadę!”

źródło i fot.

  Dwa poważne wypadki w weekend

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz