Ładowanie
×

Diabetycy świętowali

Światowy Dzień Cukrzycy przypadający 14 listopada, ustanowiony został w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną.
Dzisiaj z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie członków koła miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Świebodzicach.

Na zaproszenie Prezes Krystyny Michalskiej w uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Wszystkich serdecznie przywitała Prezes Koła, dziękując za przybycie. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta, który podkreślił, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu cukrzycy, oraz że to właśnie dzięki działaniom podejmowanym przez Koło Miejskie Diabetyków świadomość ludzi dotycząca tej choroby stale się zwiększa. Podziękował za bardzo dobrą współpracę z Gminą, życzył zdrowia oraz wielu ciekawych pomysłów na kolejne działania, a także przekazał kosz owoców. Prezes Krystyna Michalska również podziękowała Władzom Miasta za otrzymywane wsparcie, a następnie zaprosiła wszystkich do spróbowania specjalnego dietetycznego tortu. Przygotował go specjalnie na tę okazję jeden z członków stowarzyszenia. Spotkanie upłynęlo w serdecznej i radosnej atmosferze.

źródło i fot. swiebodzice.pl

Share this content:

  Biesiada Służb Mundurowych

Opublikuj komentarz