Ładowanie
×

Wałbrzyski policjant wygrywa

Na co dzień startuje raczej w biegach długodystansowych. Ma za sobą sporą ilość pokonanych ultramaratów, maratonów i półmaratonów. Czasami łączy dyscypliny i zmaga się z trasami triathlonowymi. Tym razem jednak w miniony weekend asp. szt. Grzegorz Karwacki wziął udział w imprezie biegowej, która zorganizowana została w Jedlinie-Zdroju. W biegu na dziesięć kilometrów wałbrzyski policjant wygrał kategorię M50, a w kategorii open do mety dotarł na dwudziestej pozycji.

Trasa 3. Zimowego Półmaratonu Górski Jedlina-Zdrój przebiegała przez najpiękniejsze tereny zielone leżące w granicach miejscowości Gór Wałbrzyskich. Na krótszym dystansie dziesięciu kilometrów zawodnicy mieli do pokonania podbiegi oraz zbiegi o łącznych przewyższeniach +/- 500 metrów.
Asp. szt. Grzegorz Karwacki z każdym kolejnym startem w zawodach sportowych udowadnia, że wciąż może walczyć z najlepszymi o miejsca na podium. Tym razem wałbrzyski policjant zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w kategorii open był dwudziesty. Funkcjonariusz dystans dziesięciu kilometrów pokonał w czasie 1 godzina 8 minut i 57 sekund. Najlepszy biegaczy w kategorii open Maciej Masiarek z Wrocławia, startujący w kategorii M30, finiszował natomiast w czasie 48 minut 28 sekund.
Wałbrzyskiemu doświadczonemu policjantowi po raz kolejny życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych, a przy tym udanych startów kolejnych zawodach sportowych.